Succes Neptunus ’58 tijdens Open Nederlandse Master Kampioenschappen
Gepubliceerd: maandag 20 februari 2023 10:32
Heerenveen - Zes masterzwemmers van Neptunus ’58 hebben afgelopen weekend uitstekend gepresteerd bij de Open Nederlandse Master Kampioenschappen in Heerenveen. Gedurende vier dagen hebben bijna 900 zwemmers tussen de 20 en 85 jaar uit elf landen gestreden in het 25-meterbad in de Friese stad.
Voor Neptunus ’58 werd het een mooi succes met drie bronzen medailles en persoonlijke records.
Rob van de Ven zwom naar het brons op de 50 meter schoolslag voor heren 50-54 jaar. Hij verbeterde zijn persoonlijke record met 0.05 seconde. Verder werd Rob nog zevende op de 100 school, achtste op de 200 school, veertiende op de 50 vrij met een PR van bijna een volle seconde en elfde op de 100 vrij. De andere twee bronzen medailles werden behaald door Sandra Schellekens, op zowel de 400 als 1500 meter vrije slag bij de dames 35-39 jaar. Daarnaast werd ze vierde op de 50 vrij, zesde op de 200 vrij en zevende op de 200 rug. Sandra zwom geen PR’s, maar zwom op de 200 rug wel haar snelste tijd sinds 2010 en op de 50 en 200 vrij ook snelle tijden.
Jeroen van Dinther (heren 25-29 jaar) zwom dit weekend in zes individuele starts maar liefst vijf persoonlijke record. Hij verbeterde zich op de 50 vrij met 0.3 seconde (achttiende plaats), op de 100 vrij met bijna driekwart tel (negentiende), op de 100 school met een halve seconde (twaalfde plaats), op de 100 wissel met anderhalve tel (22e plaats) en op de 200 wissel met 0.6 seconde (zesde plaats). Op de 50 school bleef hij slechts 0.12 seconde boven zijn beste tijd en werd hij twaalfde. Vooral de progressie op de vrije slag is indrukwekkend: zijn PR op de 100 vrij was drie maanden geleden nog 1.04.04 en nu nadert hij al de grens van één minuut met zijn 1.00.45!
Selina Janssen (dames 20-24 jaar) zwom op donderdagmiddag tijdens haar 1500 vrij, goed voor een PR van twintig seconden) ook nog een PR op de 800 meter van vijf seconden. Ze eindigde daarop als zesde. Op de 100 vlinder (zevende), 200 vrij (twaalfde) en 100 vrij (negentiende) zwom ze maar net boven haar beste tijd. In dezelfde leeftijdscategorie kwam ook Mirelle de Kort in actie. Mirelle zwom nette tijden (vaak de snelste tijden in de afgelopen drie jaar) op de 100 vrij (23e), 50 school (twaalfde), 100 school (negentiende), 50 vlinder (21e), 200 wissel (negende) en 100 wissel (achttiende plaats). Elke Schellekens komt sinds dit jaar uit in de categorie 30-34 jaar en wist een zeer knappe prestatie neer te zetten door haar persoonlijke record uit 2010 op de 50 meter schoolslag met meer dan een seconde te verbeteren! Ze eindigde als tiende. Op de 100 vrij zwom ze haar snelste tijd in de afgelopen tien jaar en werd ze twintigste. Verder werd ze zevende op zowel de 100 school als 200 wissel, veertiende op de 100 wissel en vijftiende op de 50 vlinder.
De ploeg kwam ook op drie estafettes in actie. De damesploeg werd met Elke, Mirelle, Selina en Sandra vierde op de 4x100 wissel dames 100+, op anderhalve tel van het brons. Het team op de 4x100 vrij (Jeroen, Rob, Selina en Mirelle) werd vijfde bij de mix-teams 120+ en de 4x50 vrij (Sandra, Rob, Elke en Jeroen) werd tiende in diezelfde categorie.
Op de foto van links naar rechts voor: Sandra, Mirelle, Elke en Selina. Achter Jeroen en Rob