Merierijstad - “Meierijstad kent veel bruggenbouwers, mensen die zich inzetten voor mensen. En die zijn nodig, nu we leven in een tijd waarin de samenleving een beroep doet op samen. Op ons allemaal. Een tijd waarin we op zoek moeten naar woorden en daden die een brug kunnen moeten naar woorden en daden die een brug kunnen slaan tussen mensen.
In die zin is een brug een mooie metafoor: een brug verbindt de ene oever met de andere. Komend jaar bied ik graag een podium aan al die mooie voorbeelden: omdat dat zeer verdiend is, maar ook met de hoop dat dit inspirerend kan werken voor anderen.” Aldus Kees van Rooij, burgemeester Meierijstad
De heer Janssen, vrijwilliger bij de Voedselbank is zo’n Bruggenbouwer. Wekelijks staat hij samen met andere vrijwilligers voor de opgave om mensen die het nodig hebben van een voedselpakket te voorzien. De heer Janssen legt de verbinding tussen de vele bedrijven die voedsel over hebben en zorgt dat het bij de Voedselbank in Veghel verzameld wordt. Van daaruit verdeelt hij het naar de Voedselbanken in Schijndel, Sint-Oedenrode en Boxtel. Hij zorgt voor een goede werksfeer tussen de vrijwilligers, die elke donderdag het voedsel bij de bedrijven ophalen en verdelen. Zij zorgen samen elke week weer om gevarieerde, gezonde voedselpakketten samen te stellen. Ook legt hij de verbinding met de gemeente, samen hebben ze een mooie nieuwe locatie kunnen realiseren. Hij vindt ook dat gemeente Meierijstad erg actief is om mensen die het nu nodig hebben door verschillende omstandigheden, zo snel mogelijk weer op de rit te krijgen, zodat ze geen voedselpakket meer nodig hebben. “Iedereen kan in de situatie terecht komen dat je hulp nodig hebt”, aldus de heer Janssen.
Een mooi voorbeeld hoe er een brug wordt geslagen tussen de bedrijven die voedsel over hebben en de mensen die even wat steun kunnen gebruiken. In dit filmpje ziet u een impressie van het bezoek aan de Voedselbank: https://www.youtube.com/watch?v=tXacdHlVeeY
Ken jij of ben jij ook een bruggenbouwer? Mail dan jouw verhaal via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.