
Schijndel - Aanstaande zondag 26 januari om 14.00 uur organiseert VVV Schijndel een rondleiding in en rondom de Glazen Boerderij voor individuele deelnemers. Vooraf of na afloop van de rondleiding kan men de tentoonstelling 'Wonder van Schijndel' in Museum Jan Heestershuis bekijken. In de koffiecorner van VVV en het Museum Jan Heestershuis wordt door een van de gidsen (architect, ingenieur of vormgever) een presentatie gegeven over De Glazen Boerderij. Vorig is in het Museum Jan Heestershuis in Schijndel de tentoonstelling WAAR?! te zien geweest over de Glazen Boerderij. Deze tentoonstelling vormt de basis voor het verhaal dat de gids zal vertellen tijdens deze presentatie.
Aan bod komen o.a. het printproces, de leuke details die te vinden zijn op de glazen panelen en welke creatieve foefjes de fotograaf, Frank van de Salm, heeft toegepast in de print. Aan de hand van een maquette van de Glazen Boerderij wordt uitleg gegeven over de verschillende printlagen die zijn toegepast. En waarom is de boerderij 1,6 keer zo groot als een gemiddelde Schijndelse boerderij? Daarna wandelt de gids met de groep naar de Markt. Daar volgt een rondleiding rondom De Glazen Boerderij en men bezoekt de centrale hal. U heeft hier van binnenuit, tot in de nok van het dak, een prachtig zicht naar buiten. Deze ruimte is normaal niet toegankelijk voor publiek. Deelname kost € 10,-- per persoon. Er kunnen maximaal 20 personen deelnemen aan de rondleiding. Bij minimaal 6 personen gaat de rondleiding door. U moet van tevoren reserveren bij VVV, Pompstraat 17 in Schijndel. Telefoonnummer: (073) 549 22 76 of e-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..
De Glazen Boerderij
De Glazen Boerderij, van architect Winy Maas (MVRDV), is een jaar geleden geopend. Op het gebouw, dat helemaal van glas is, bevindt zich een print van de gemiddelde Schijndelse boerderij. De Glazen Boerderij toont de wisselwerking tussen heden en verleden; de historische inspiratiebron wordt zichtbaar als modern, glazen gebouw. Door de schaalvergroting van het gebouw ontstaat een vervreemdend en verrassend effect. Dit marktgebouw met een totaal oppervlak van 1.600 m2 bevat winkels, een restaurant, een IJscafé, kantoren en een wellness centrum.
Museum Jan Heestershuis
De groep mag ook vooraf of na afloop rondkijken in het museum Jan Heestershuis. Daar is vanaf 19 januari de tentoonstelling ‘Wonder van Schijndel’, een selectie uit de kunstcollectie van de gemeente Schijndel, te zien. Meer informatie over deze tentoonstelling vindt u op de website www.schijndel.nl/museum.
Boek en ansichtkaarten
In de VVV is een informatiehoek ingericht en zijn gadgets, ansichtkaarten en het boek over De Glazen Boerderij en te koop. Het boek ‘De Glazen Boerderij, Biografie van een gebouw’ is een weergave van de geschiedenis van De Glazen Boerderij die leest als een roman (auteur Gerard Buenen). Het verhaal wordt geïllustreerd door foto’s van fotograaf Niels Stomps en informatieve illustraties van MVRDV. Prijs € 25,--
Meer informatie over de Glazen Boerderij is te vinden op de website: www.vvvschijndel.nl en www.deglazenboerderij.com.