Wethouder Jan van Burgsteden: “De druk op de Schijndelse woningmarkt is groot; Tot 2035 ligt er een opgave om binnen de kern Schijndel circa 1250 extra woningen te realiseren. Bínnen de kern ontbreekt de ruimte die daarvoor nodig is. Daarom zijn we al eerder gaan zoeken naar uitbreidingslocaties tégen de kern aan. In de Ruimtelijke Bouwsteen voor Schijndel uit 2020 zijn onder meer deze locaties Putsteeg en Schootsestraat benoemd als mogelijke uitbreidingslocaties voor woningbouw.“

De plannen voorzien in een mix van rug-aan-rug-woningen, rijwoningen, twee-onder-één kapwoningen, vrijstaande woningen en appartementen. Een groot aandeel wordt uitgevoerd als levensloopbestendige woningen. Bij de uitwerking van de plannen is in het bijzonder rekening gehouden met de landschappelijke inpassing binnen de karakteristiek van de (agrarische) omgeving. Het woningbouwprogramma in beide plannen bestaat uit diverse prijscategorieën, zowel huur als koop. Beide plannen bevatten minimaal 30% sociale huurwoningen. Dit sluit aan bij de nieuwe Woonzorgvisie 2024 van de gemeente.

Mark Verberk, ontwikkelingsmanager bij Van Wanrooij: “Ouderen willen graag kleiner wonen, jongeren willen het ouderlijk huis verlaten, maar kunnen in Schijndel geen huis vinden. Door onze plannen willen we daaraan een bijdrage leveren. De woningen die Van Wanrooij gaat bouwen, zijn bedoeld voor iedereen. Als initiatiefnemer vinden we het belangrijk dat de nieuwe dorpswijken straks passen bij het Schijndelse dorpse karakter. Zo zorgen we voor een goede verbinding tussen de dorpswijken en de kern van Schijndel. Ook hebben we veel aandacht voor een goede inpassing in het landschap. De woningen worden toekomstbestendig gebouwd.”

Het college heeft op 19 november jl. besloten om in principe medewerking te verlenen aan het ontwikkelen van woningbouw op de locaties Putsteeg en Schootsestraat. Dat betekent dat de verdere planuitwerking door initiatiefnemer Van Wanrooij kan worden opgepakt, inclusief alle noodzakelijke onderzoeken, de ruimtelijke procedures en het maken van een definitief ontwerp. Van Wanrooij wil eind dit jaar de plannen voorleggen aan direct omwonenden en belangstellenden. Als de ruimtelijke procedures vlot verlopen, verwacht de ontwikkelaar begin 2026 te kunnen starten met de verkoop van de woningen.
Foto's persloket gemeente Meierijstad

Plan Putsteeg
planputsteeg 
Plan Schootsestraat
planschootsestraat 

SOCIALS TVSCHIJNDEL

 

  U kunt ons volgen op
   Facebook 
   Instagram 
   Threads 
Tiktok transTikTok

OVER TVSCHIJNDEL

VACATURES TVSCHIJNDEL

Iedere dag trekt het lokale nieuws op TVSchijndel meer dan vierduizend unieke bezoekers. Op hoogtepunten soms wel tienduizend. Dit wordt allemaal mogelijk gemaakt door een team van vrijwilligers. TVSchijndel is altijd op zoek naar mensen die de verschillende teams willen komen versterken. Redactie, social media, 112, cameramensen, fotografie, er is altijd wel een plek waar jij goed tot je recht komt. Aarzel niet en meld je aan op vrijwilliger@tvschijndel.nll

AANLEVEREN ITEMS

Als u iets gaat organiseren of u heeft ons iets nieuws te melden stuur dan een mail naar redactie@tvschijndel.nl