Schijndel - In het vorig weekend [3 en 4 augustus] werd bij Landmans Unie de jaarlijkse Outdoor Fita gehouden. Outdoor Fita is een buitenwedstrijd waarbij alle deelnemers op lange afstand schieten. De heren schieten de verste afstand, tot 90 meter. De dames en veteranen tot 70 meter. Tevens was de wedstrijd van zaterdag een selectiewedstrijd voor de Jong Oranjeschutters die op het WK willen gaan schieten. Naar het WK mogen alleen de beste 8 schutters. Op zaterdag was het weer erg wisselvallig, wat het erg lastig maakte om een hoge score neer te zetten. Gemiddeld deden er 130 schutters per dag mee. Het grootste gedeelte kwam uit Nederland maar sinds jaar en dag is het veld voor bijna een derde gevuld met schutters uit België. Dit jaar waren er ook schutters uit Duitsland en Ecuador. De eerste schutters kwamen donderdag vroeg in de ochtend al aan op het speciaal aangelegde kampeerterrein bij het clubgebouw.
Schijndelse met prestatiester Isabel Bodéwes van de organiserende vereniging schoot op zaterdag mee en schoot ondanks de benarde weersomstandigheden haar 1000 ster in de dames recurve klasse. Zij is een van de weinige Schijndelaren met een prestatiester. Omdat ze nog zo jong is mocht ze op kortere afstanden schieten, 60-50-40-30 meter. Per afstand werden er 36 pijlen geschoten. Dit was haar eerste grote wedstrijd. Ze heeft al verschillende jeugdfita’s geschoten in heel Nederland maar hier worden minder pijlen geschoten op kortere afstanden.
Op zondag was het minder druk, maar het weer zat enorm mee. Door 2 schutters werd de magische grens van 1400 punten doorbroken. In totaal waren er 1440 punten te halen. Er schoten op zondag meerdere schutters mee van Landmans Unie. Ook Robert Eijkemans haalde zijn 1000 ster in de klasse heren compound. Rob v.d. Brand haalde zijn 950 ster in de klasse heren recurve. Een prestatiester kun je maar 1 keer halen, als je een maal een prestatiester gehaald hebt kom je in een hogere klasse, met betere schutters te zitten.