Financiële nieuwsflits over Energie Coöperatie Meierijstad
Gepubliceerd: maandag 11 mei 2020 09:37
Meierijstad - Op 18 maart 2020 zou in Eerde de Algemene Ledenvergadering (ALV) van de Energie Coöperatie Meierijstad U.A. (ECM) plaatsvinden. Helaas gooit het Coranavirus op vele fronten het maatschappelijk leven volledig op zijn kop en heeft ook het bestuur van ECM besloten de ALV tot nader order uit te stellen. Het is natuurlijk wel van belang dat ze niet stil blijven staan. Daarom hebben ze als bestuur bedacht om alle leden stapsgewijs te informeren over hetgeen de coöperatie in 2019 heeft bereikt en waar ze in 2020 langzaam naartoe willen werken. Twee weken geleden hebben de leden een overzicht over hetgeen is bereikt door de verschillende werkgroepen mogen lezen. Nu gaan ze verder met het financiële jaaroverzicht van 2019. Dit overzicht ziet u onder 'lees meer'.
ONTVANGSTEN Ledenaantal In totaal hebben ze in 2019 € 1.940,00 aan ledenbijdrage geïncasseerd. Wat neer komt op een leden aantal van 194 leden.
Subsidie In 2019 hebben zij van de Gemeente Meierijstad een subsidie ontvangen van € 7.500,00 uit het Burgerinnovatiefonds voor de transitie van ECS naar ECM.
Overige ontvangsten Verder is eind 2019 de Verenigde Energie Coöperatie Noord-Brabant opgeheven en hebben ze daarvan een stakingsuitkering ontvangen van € 1.208,00.
KOSTEN Marketing & Communicatie Een groot deel van de subsidie van de Gemeente hebben ze gebruikt om de nieuwe website en huisstijl te laten ontwerpen. Ook is er een nieuwe banner voor het duurzaam manifest gemaakt in onze nieuwe huisstijl. Totale kosten Marketing & Communicatie € 4.105,00.
Projecten In 2019 hebben ze in totaal 192 Led lichtbronnen aangeschaft en deze gedoneerd aan de Voedselbank Schijndel. Deze heeft ze bij de voedselpakketten (in ieder pakket zaten 4 led-lampen) gevoegd. Zo hebben ze ook voor de mensen die minder te besteden hebben iets kunnen doen aan besparing en hopelijk een stukje bewustwording. Verder hebben ze nog de energiekoffer aangevuld met een CV-inregelkit. Totale kosten voor Projecten € 533,00
Administratie Ze hebben in 2019 gekozen om weer een administratiepakket aan te schaffen en de administraties van ECM en SchijndelStroom BV hier in te verwerken. Dit omdat dit voor de werkzaamheden veel makkelijker is en met het zicht op de toekomst, waarin zij verwachten dat de ECM en SchijndelStroom BV sterk zullen groeien. Daarnaast hebben ze nog wat bankkosten en een héééééééél klein beetje creditrente. Totale kosten Administratie € 552,00.
Algemeen Representatie De zonnewerkgroep heeft een etentje gehad ter gelegenheid van het realiseren van Zonnepark II op de Milieustraat en het bestuur heeft afscheid genomen van Joop Verhagen als bestuurslid. Totale kosten Representatie € 322,00.
Vergaderingen Tevens hebben ze de bestuursvergaderingen in een ruimte aan de Bunderstraat gehouden. Voor deze ruimte moeten ze een kleine vergoeding betalen. Ze zorgen zelf voor de koffie en de thee. Tevens zit in de post Vergaderingen de ALV van 7 februari 2019. Totale kosten vergaderingen € 220,00.
Diversen Verder hebben ze nog een aantal “kleinere” kostenposten gehad. We hebben voor ECM een postbus geopend omdat ze geen post meer kunnen ontvangen op de Madame Curieweg. Totale kosten diversen € 318,00.
Een korte weergave van de inkomsten en uitgaven. Uiteindelijk laat de jaarrekening van 2019 een positief resultaat zien van € 4.592,00, waarover ze € 872,00 vennootschapsbelasting verschuldigd zijn. Tevens heeft SchijndelStroom BV een positief resultaat behaald van € 771,00. Hierover sturen zij over enkele dagen een aparte nieuwsflits. Hierdoor komt het resultaat na belastingen van ECM uit op € 4.491,00.