Hondenbelasting [per hond] stijgt in 2015 met twee euro
Gepubliceerd: zondag 14 december 2014 11:22
Schijndel - De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 6 november 2014 de 'Verordening hondenbelasting 2015' vastgesteld. Onder de naam hondenbelasting wordt een directe belasting geheven voor het houden van een hond binnen de gemeente. Voor een Dierenpension [inrichting met als bedrijfsdoel, het tegen betaling tijdelijk verzorgen van dieren] en kennel [inrichting bestemd voor het fokken van honden die als zodanig is ingeschreven bij de Raad van Beheer op kynologisch gebied in Nederland] worden aparte tarieven geheven. Als controlemiddel wordt een hondenpenning of ingeval van een pension of kennel een registratiepas in bruikleen uitgereikt die in eigendom blijven van de gemeente Schijndel.
Vrijstelling De belasting wordt niet geheven voor honden beneden de leeftijd van drie maanden [voor zover zij samen met de moederhond worden gehouden], voor honden die zijn of worden opgeleid tot hulphond ten behoeve van personen met een beperking en ook in hoofdzaak met dat doel worden gehouden of voor honden die die als surveillance- of speurhond ten behoeve van politiediensten wordt gehouden door zijn hondengeleider.
Tarief De belasting bedraagt per belastingjaar, per hond, € 75,96 De belasting voor dierenpension of kennel bedraagt per belastingjaar € 227,88.