
Schijndel - Op zondag 12 oktober vindt er een groot jeugd Taekwon-Do toernooi plaats in de sporthal de Dioscuren te Schijndel. Voor de 2e maal organiseert Taekwon-Do Chong Do Kwan dit landelijk jeugd toernooi. Met deelnemers uit zowel Nederland als België zullen vele jeugdleden tot en met 14 jaar strijden voor de medailles. De deelnemers zijn blauwe slip of lager, en kunnen deelnemen aan 3 verschillende Taekwon-Do onderdelen. Bij de Tuls (Taekwon-Do stijlfiguren) draait het om kracht, correct uitgevoerde technieken, balans, het juiste patroon enz. Zij worden beoordeeld door een vakkundige jury. De kinderen zullen hun patroon uitvoeren tegen alle deelnemers van hun poule, zo kunnen ze flink wat ervaring op doen, juist waar dit toernooi voor bedoeld is. Ook zijn er de Taekwon-Do springtechnieken.
De kinderen zullen op grote hoogte een doel moeten raken, wie van de poule zal er het hoogste kunnen schoppen? Ook met de spectaculaire gevlogen ronde shop zullen zij over een hindernis moeten vliegen om het doel op een juiste wijze te kunnen raken.
Het Taekwon-Do sparring onderdeel is opgedeeld in verschillende klasse, geheel niet raken voor kinderen van 5 t/m 8 jaar, het semi contact sparren voor 9 t/m 12 jaar waarbij niet op het hoofd geraakt mag worden, en voor kinderen van 13 en 14 jaar waarbij onder de normale semi contact regels wordt gespard. Een vakkundige jury zal hiervoor de puntentelling bijhouden.
Net als vorig jaar, toen het toernooi in Son en Breugel plaatsvond, zal de organisatie er een prachtig jeugd toernooi van maken.