Schijndel - Aanstaande donderdag 29 maart, Hemelvaartsdag, wordt er voor de wielerjeugd weer het Jan van Erp Jeugdtoernooi van Schijndel georganiseerd. De organisatie is in handen van Wielervereniging Schijndel, Jan van Erp Tegels & Sanitair, Output Audio & Video, Pitztal, Mutsaars Bikes en Autodemontage Mettler. Na diverse criteriums en avondtoernooien in de vorm van een koppeltijdrit staat er dit jaar voor de 29e maal een evenement voor de wielerjeugd op het programma op en rondom de Leemputbaan. Dit jaar zal het aantal deelnemers bijna net zo groot zijn als vorig jaar, er hadden zich in het weekeinde voor aanvang al 200 renners en rensters aangemeld. Zij zullen verdeeld worden over zeven categorieën die gaan strijden om de talrijke ereprijzen. Op Hemelvaartsdag 29 mei staat het wielerdorp Schijndel dus in het teken van het Jan van Erp Jeugdtoernooi. De gehele dag worden er dus wedstrijden gehouden voor de jeugdige licentiehouders van de KNWU. Kom gezellig eens langs, de aanvang is om 11.00 uur en de toegang is gratis.
Schijndelse jeugdleden
Onder hen de 20 jeugdleden van WV Schijndel die de laatste weken goed op dreef zijn. Zo vonden we Niels Hanegraaf, Ed Uptegrove, Roel Vrancken, Elise Uijen en Stijn Hanegraaf en Carl Uptegrove de laatste weken al één of zelfs meerdere malen terug op de hoogste trede van het erepodium.
Parcours
Zoals vermeld is het parcours op dezelfde locatie als de afgelopen dertien jaar, op en rondom de Leemputbaan. Er wordt weer gebruikt gemaakt van de toegangspoort tot de Leemputbaan aan de zijde van de Oude Molenheide waardoor de renners vanaf de Oude Molenheide rechtstreeks de finishstraat op de Leemputbaan inrijden. De renners passeren elke ronde de streep. Het parcours van de grote omloop is als volgt: Vanaf de Leemputbaan de Leemputtenweg op, linksaf Zwembadweg, rechts aanhouden Vossenberg, linksaf Leemweg (welke opnieuw geasfalteerd is), linksaf Oude Molenheide en daarna weer linksaf de Leemputbaan op. De lengte van deze ronde bedraagt 2 kilometer.Programma
Het programma van die dag is als volgt: Om 10.00 uur gaat de permanence in het clubgebouw aan de Leemputbaan open en dan kunnen de jeugdige renners en rensters hun rugnummer afhalen. Om 11.00 uur zal de eerste categorie van start gaan voor hun wedstrijd. Na de pauze gaan de wedstrijden verder voor de renners en rensters van categorie 5 t/m 7.Afstanden
Categorie 1 rijdt 3 ronden
Categorie 2 rijdt 4 ronden
Categorie 3 rijdt 6 ronden
Categorie 4 rijdt 8 ronden
Categorie 5 rijdt 10 ronden
Categorie 6 rijdt 13 ronden
Categorie 7 rijdt 15 ronden
Voorbereiding
De voorbereiding van deze jeugdronde startte al enkele maanden geleden. Doordat men nu sinds jaren op de Hemelvaartsdag organiseert lag de datum al ruimschoots vast. Inmiddels is de voorbereiding zover dat op de dag van de wedstrijd alles aanwezig zal zijn. Vlaggenisten met hesjes en fluitjes, de bel, rondebordjes, de EHBO, dranghekken, rugnummers, prijzen, het geluid, de jury, wielerauto’s, motorbegeleiding en natuurlijk de rondemissen zullen de jeugdronde tot een compleet evenement maken.
Parkeren
Publiek en deelnemers worden verzocht te parkeren op het grote parkeerterrein aan de Avantilaan. Dit parkeerterrein is maar enkele honderden meters verwijderd van het parcours. De parkeerplaats is door middel van borden vanaf de afslag van de Structuurweg met de Zwembadweg aangegeven.
Tijdelijke verkeersmaatregelen
Voor de veiligheid van de deelnemers, publiek, bezoekers en voor een veilige afwikkeling van het verkeer heeft het college van B&W van Schijndel besloten een tijdelijke verkeersmaatregel te treffen. Door het plaatsen van schrikhekken voorzien van een verkeersbord model C01 van bijlage I van het RVV 1990 worden onderstaande wegen en/of wegvakken tijdelijk afgesloten voor alle verkeer behalve voor voetgangers:
- Oude Molenheide tussen Leemputtenweg en Leemweg
- Dopheiweg, tussen Zwembadweg-Vossenberg en Oude Molenheide
- Leemweg tussen Oude Molenheide en Vossenberg
- Vossenberg tussen Leemweg en Dopheiweg/Vossenstraat
- Zwembadweg tussen Dopheiweg/Vossenstraat en Leemputtenweg/Vossenbergsesteeg
- Leemputtenweg tussen Zwembadweg en Oude Molenheide.
Het verkeer wordt middels bewegwijzering en inzet van verkeersregelaars omgeleid. Genoemde maatregel geldt op woensdag 8 mei 2013 vanaf 18.00 uur tot donderdag 9 mei 2013 19.00 uur of zoveel langer of zoveel korter als nodig is om de verkeersveiligheid te waarborgen.