
In Schijndel gaat woningcorporatie Huis & Erf aan dat voornemen meedoen door twee blokken huurwoningen energieneutraal te maken.
Koopwoningen
Met minister Blok wordt momenteel gewerkt aan een deal over het energieneutraal maken van koopwoningen. Een gemiddelde woning gebruikt elke maand 150 tot 200 euro aan stroom en gas. Stel dat je voor datzelfde bedrag een hogere hypotheek zou hebben en het geld van die extra hypotheek zou besteden aan het energieneutraal verbouwen van de eigen woning? Dan heb je na de verbouwing geen energierekening meer. Gas voor verwarming is dan niet meer nodig en alle stroom wek je zelf op. De kosten van die verbouwing betaal je dan af met het geld dat vroeger naar energiebedrijven ging. De gewenste regeling moet dit mogelijk maken.
Regeling
Voor huurwoningen heeft de minister al een regeling ingesteld. Daar is de organisatie De Energiesprong uit voortgekomen die de voorbeeldprojecten uitdraagt. In Sint-Oedenrode is zo´n voorbeeldproject gebouwd. Meer daarover op de website van De Energiesprong: http://energiesprong.nl/blog/category/inspirerende-projecten/. De Energiesprong wil nu ook een regeling voor woningeigenaren. Daarvoor gaan ze opnieuw onderhandelen met minister Blok. De onderhandelaars willen laten zien dat er vanuit het hele land vraag is naar energie neutrale verbouwingen.
Aanmelden
Energie Coöperatie Schijndel vraagt aandacht voor de actie ´Ons Huis verdient beter´. Als signaal uit ons dorp kunt u uw huis vrijblijvend aanmelden. We verhogen dan de kans dat er een proefproject zoals de energiesprong in Schijndel komt. Aanmelden kan via de site Ons huis verdient beter. Geef daar uw naam, postcode en emailadres op. Hoe meer Schijndelaren zich aanmelden, hoe groter de stip bij Schijndel wordt. Zo zetten we ons dorp beter op de kaart en maken we duidelijk dat we hier graag naar energie-neutrale woningen overstappen.